Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atmosféra na pracovištích v ČR houstne

14. 10. 2014

 

Tlak na pracovní výsledky se za poslední roky na pracovištích v Česku většinou zvýšil. Pracovní atmosféra se pro většinu zaměstnanců ovšem zhoršila. Ukázal to průzkum poskytovatele benefitů Sodexo mezi 500 respondenty. Podle desetiny zaměstnanců je to nesnesitelné.


Desetina práceschopných Čechů v tomto průzkumu uvedla, že tlak na pracovní výsledky se natolik zvýšil, že je to nesnesitelné. S tímto tlakem se nejhůře vyrovnávají vyučení muži mezi 25 a 35 lety. Téměř polovina dotázaných (46 procent) míní, že tlak je skutečně vyšší, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Pro třetinu zaměstnaných se proti minulým rokům nic nezměnilo. Že se tlak na pracovní výsledky snížil, může podle tohoto průzkumu říct jenom devět procent Čechů.


V souvislosti s vyšším tlakem na výsledky se podle 57 procent Čechů zhoršila i atmosféra na pracovišti. Pro 27 procent je stále stejná, pouze 16 procent šťastlivců uvedlo, že se pracovní atmosféra mírně či zásadně změnila k lepšímu. „Zaměstnavatelé by v dnešní době měli přihlížet i k tomu, že takový dlouhodobý tlak snižuje efektivitu zaměstnanců,“ upozornil Tomáš Kopřiva ze Sodexa.