Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josef Středula: Opozice se bojí nepolitické státní správy

6. 8. 2014

 

 

 

logo.jpgZpůsob, jakým opozice blokuje projednávání služebního zákona, je podle předsedy ČMKOS Josefa Středuly výraz politického ignorantství.


TOP 09 si jako záminku pro své obstrukce, kterými chce zabránit přijetí služebního zákona, vybrala zřízení generálního ředitelství státní služby, které prý vytvoří nepropustný systém pro odborníky. Jde o laciné matení veřejnosti, zviditelnění před volbami a zakrývání vlastní neschopnosti služební zákon přijmout, na který měly opoziční strany, když byly u moci, sedm let. Na odpolitizování státní správy a její stabilizaci nikdy neměly zájem. Proto jsme také jediný stát EU, který tento zákon nemá. Kdyby služební zákon platil, nemohlo by v minulosti docházet k takovým excesům, které se odehrávaly ve státní správě v minulém období, jako bylo například rozložení úřadů práce.


Nyní, když je naděje, že Česko konečně splní svůj závazek přijmout služební zákon a vyhne se možným sankcím ze strany EU, začala opozice vládu vydírat nelogickými, nesystémovými požadavky, zdůrazňuje Josef Středula.

 

Tisková zpráva ČMKOS - Josef Středula: Opozice se bojí ......(PDF)

 

 

 

 

autor, zdroj:www.cmkos.cz