Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva prezidenta HK ČR v Moravskoslezském kraji

23. 10. 2014

 

 

V pondělí dne 20. října 2014 zavítal na jednodenní návštěvu Moravskoslezského kraje prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Vladimír Dlouhý. Svůj pracovní program zahájil na půdě Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje (KHK MSK) v Ostravě setkáním s volenými představiteli všech hospodářských komor Moravskoslezského kraje v rámci Podnikatelské rady KHK.

 

Převážná část diskuse se týkala prioritních krátkodobých i dlouhodobých témat důležitých pro další rozvoj HK jak v České republice, tak i v jednotlivých regionech. Byla řešena otázka zavedení povinné registrace firem, úloha komory v oblasti vzdělávání, zejména pak učňovského a odborného školství, postavení komory, jakožto legitimního reprezentanta podnikatelské sféry, kultivátora podnikatelského prostředí s celospolečenským dosahem. Opomenuta nebyla ani otázka postavení malých a středních podniků, či problematika etického přístupu a morálky v podnikání.

 

Při setkání prezidenta Dlouhého, doprovázeného předsedou krajské komory Janem Březinou a hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, se strany vzájemně informovaly o dosavadní spolupráci podnikatelské sféry s hejtmanstvím v oblasti naplňování rozvojových strategií kraje.

 

Dalším bodem programu byla návštěva automobilky Hyundai v Nošovicících, kde vedle diskuse s top managementem společnosti měla delegace doprovázející prezidenta komory možnost exkurze a prohlídky celého závodu.

 

V nedalekém Třinci přivítalo prezidenta Dlouhého vedení železárenské společnosti a provedlo jej nejmodernějšími provozy podniku, Loupací linkou a Kontidrátovou tratí.

 

Vladimír Dlouhý přislíbil členům komory brzký návrat do Moravskoslezského kraje se zaměřením svého pracovního programu do dalších okresů regionu.

 

 

dl.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

autor, foto, zdroj: http://www.komora.cz/