Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prohlášení Jiřího Ciencialy k výrokům Andreje Babiše na téma průmyslové zóny Nad Barborou

31. 8. 2015

 

 

Odmítám nařčení místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše, že „Celý ten prodej je komplot pana Ciencialy, který Barboru začal tlačit v roce 2013, a hejtmana Nováka…“.


Žádného komplotu se neúčastním a o žádném nevím. Nechápu, kde a proč v tom pan Babiš vidí komplot a byl bych rád, kdyby svá slova co nejdřív vysvětlil a dokázal. Jako zodpovědný ministr jsem v roce 2013 znal aktuální situaci v OKD, hrozící vážné problémy na Karvinsku a budoucí nutnou potřebu vzniku velkého množství pracovních míst, a proto jsem vybudování zóny na základě doporučení vedení kraje podporoval a stále podporuji, mimo jiné proto, že je nejrychleji dostupná.

 

S firmou RPG nebo Asental jsem nikdy o podmínkách smlouvy o pozemcích nejednal. Lokalita u bývalého Dolu Barbora není ideální, ale je v rámci možností nejlepší možnou plochou, pokud nechceme stavět na zelené louce a zabírat další zemědělskou půdu, a i ta je z velké části na Ostravsku a Karvinsku poddolovaná. Odborné posudky a měření dostatečně prokázaly, že pozemky u Barbory jsou vhodné pro stavbu. Takovéto diskuse určitě nepřispějí k atraktivitě vybraných pozemků a tudíž k tvorbě pracovních míst.
 

dsc_0373.jpg

vládní zmocněnec J. Cienciala

 

 

 

 

 

foto: ivz