Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání českých a zahraničních odborů k mezinárodní migraci

27. 10. 2014

 

 

Multikulturní centrum Praha a Friedrich-Ebert-Stiftung Praha zvou na setkání českých a zahraničních odborů k tématu mezinárodní migrace. Fórum se koná 6. listopadu 2014, od 10 hodin ve vile Grébovka v Praze.


„Pracovní podmínky zahraničních pracovníků zůstávají často nerovnocenné s podmínkami domácích pracovníků. Cizinci jsou z velké části zastoupeni v rizikových a nízce ohodnocených povoláních. Odborové organizace mohou v integraci imigrantů a v ochraně jejich práv na pracovním trhu sehrát klíčovou roli, čímž získají také odbory a domácí pracovníci, protože se omezí sociální dumping,“ uvádí se v pozvánce.


Program fóra bude zaměřený na vztahy odborů a migrantů, otázky rozšiřování členské základny odborů, problémy spojené s agenturním zaměstnáváním, subdodavatelskými vztahy a také na praktickou výměnu zkušeností odborů a s migrací spojených organizací. Mezi účastníky budou zastoupeny odborové ústředny a svazy COSPE (Itálie), UNI Global Union (Polsko), ÖGB (Rakousko), ETUC (Belgie), ver.di (Německo), ČMKOS, OSPO, OS Stavba, OS KOVO Tesla Pardubice, ZO KOVO MB a DO 40 (ČR) a další.


Lidé, kteří chtějí vystoupit s krátkým příspěvkem nebo je zajímají další informace, mohou kontaktovat organizátorku Danielu Pěničkovou (daniela.penickova@mkc.cz, 777 439 274). Podrobný program a registrační formulář naleznete na: http://migraceonline.cz/cz/e-knihovna/mezinarodni-forum-odbory-a-pracovni-migrace-aktualita

 

 

 

autor: (ace)

zdroj:www.e-sondy.cz