Jdi na obsah Jdi na menu
 


Severočeské doly mají nového generálního ředitele

7. 1. 2015

 

 

Ke dni 1.1.2015 byl jmenován do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele Severočeských dolů Ing. Ivo Pěgřímek, Ph.D. Informace byla zveřejněna na stránkách Severočeských dolů.

 

Ing. Ivo Pěgřímek vystudoval obor hlubinné dobývání ložisek na Hornicko-geologické fakultě VŠB - TU Ostrava, absolvoval studium managementu na VŠE Praha. V letech 1984 - 1997 pracoval v dole OKD Juliua Fučíka jako záchranář a později také v řídících funkcích. Mezi roky 1997 - 2004 byl hlavním inženýrem dolu Paskov. Následně působil v manažerských pozicích ve firmách KR Ostrava, a.s. a Č.U.d. Od roku 2008 vykonával funkci předsedy Českého báňského úřadu. Z této funkce odstoupil ke konci roku 2014.

V roce 2009 navrhoval tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek Ivo Pegřímka na funkci ministra průmyslu a obchodu. Do té byl, ale zvolen Vladimír Tošovský.

 

K 31.12. 2014 odstoupil z funkce předsedy představenstva a generálního ředitele Severočeských dolů Ing. Ivan Lapin.Nástupce Ing. Ivana Lapina je respektovaný a velmi zkušený odborník na oblast těžby s praktickými zkušenostmi z řídících pozic v hornictví uvádí se ve zprávě Severočeských dolů.

 

Severočeské doly jsou součástí skupiny ČEZ a většina uhlí je určena právě pro její elektrárny. Společnost ročně vytěží přibližně 23 milionů tun uhlí a je tak největším producentem hnědého uhlí v ČR.

 

 

 

 

 

 

(ivz)
.