Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vršanská uhelná loni vytěžila téměř 7 milionů tun uhlí

2. 5. 2014

 

 

Těžební společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, spojená se jménem Pavla Tykače, vytěžila v roce 2013 celkem 6,85 milionu tun hnědého uhlí. Hodnota ukazatele EBITDA přesáhla 1,8 miliardy korun, což je zhruba o 500 milionů korun více než v roce 2012.

„Oproti roku 2012 jsme loni vytěžili o zhruba 2,7 milionu tun uhlí méně. Přesto, především díky zefektivnění řady vnitřních procesů, byl rok 2013 ekonomicky úspěšnější než rok předchozí,“ komentoval hospodářské výsledky společnosti Vladimír Rouček, generální ředitel Vršanské uhelné, a.s. „Dobrý hospodářský výsledek roku 2013 nám umožnil rozdělit mezi naše zaměstnance 37 milionů korun v podobě 13. platu,“ dodal.

Mezi odběratele vršanského uhlí patří především energetická společnost ČEZ, s níž byla v roce 2013 uzavřena dlouhodobá smlouva o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady na 50 let do vyuhlení lomu Vršany. Pro společnost Vršanská uhelná tento kontrakt znamená dlouhodobou perspektivu. Pro severočeský region, zvláště pak pro Mostecko, které dlouhodobě vykazuje nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi, je to záruka stability především v oblasti zaměstnanosti. Vršanská uhelná totiž zaměstnává zhruba 600 lidí, celá skupina Czech Coal pak téměř 2000.
Vršanská uhelná podporuje desítkami milionů korun ročně řadu projektů na Mostecku. Mezi nejvýznamnější patří projekt Chytré hlavy pro Sever, který je zaměřen na rozvoj vzdělanosti. Další oblastí je například podpora sportu v podobě Dámského házenkářského klubu Baník Most, který sklízí úspěchy nejen doma, ale i na evropské úrovni.

Odrazem společenské odpovědnosti Vršanské uhelné je pak podpora měst a obcí. „Za naší finanční a materiální pomoci vznikla na Mostecku nová sportoviště, podařilo se upravit a vybavit spádovou základní školu, dům seniorů, ordinace lékařů. Dokladem dobrých vztahů je i řada kulturních a společenských akcí,“ zmiňuje Rouček vybrané projekty, které byly v poslední době uvedeny v život s podporou těžební společnosti. Vršanská uhelná je rovněž významným partnerem Ústeckého kraje.

 

 

 

 

 

autor, zdroj:http://www.czechcoal.cz/