Jdi na obsah Jdi na menu
 


Australská firma Prairie Mining Limited převzala od NWR projekt Dębieńsko

12. 10. 2016

 

 

Australská firma Prairie Mining Limited převzala od New World Resources (NWR) projekt Dębieńsko v Horním Slezsku a to za přibližně 2 miliony Euro. Podle společnosti se jedná o perspektivní projekt z důvodu vysoce kvalitního koksovatelného uhlí. Firma to oznámila na svých internetových stránkách.

Ještě před několika léty označil tehdejší předseda představenstva NWR Mike Salamon tuto událost jako dosažení klíčového milníku v růstové strategii společnosti NWR. „S hrdostí oznamujeme zahájení stavebních prací v místě, kde jsme připraveni investovat více než půl miliardy EUR a kde v nadcházejících letech vytvoříme přes dva tisíce pracovních míst. Jedná se o první důl, který se otevírá v Hornoslezské uhelné pánvi za poslední více než dvě desetiletí,“ řekl tehdy Salamon.

První uhlí mělo být v Debiensku vytěženo v roce 2017 a předpokládaná roční produkce měla dosáhnout 2 miliony tun. Celkové zásoby uhlí v lokalitě NWR odhadovalo na 190 milionů tun, 7/8 by mělo tvořit koksovatelné uhlí. NWR Karbonia měla pro dobývací prostor Dębieńsko těžební licenci na 50 let.

 

 
ivz