Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá etapa geologického průzkumu pro podzemní kavernový zásobník plynu na dole Rožná

17. 9. 2014

 

 

1323080925_zb_50cmx50cmx300dpi_rgb.jpgV srpnu 2010 byly slavnostně zahájeny geologicko-průzkumné práce pro ověření možnosti výstavby podzemního zásobníku plynu ve stanoveném průzkumném území Milasín-Bukov a od tohoto roku probíhal na 21. patře dolu Rožná I v hloubce 1000 m geologický průzkum podložních geologických struktur ložiska Rožná

 

 Průzkum si kladl za cíl určit vhodnost podložního horninového prostředí pro vybudování podzemního kavernového zásobníku plynu. Investorem geologického průzkumu je firma GSCeP Praha, a.s. a dodavatelem je DIAMO, státní podnik, odštěpný závod GEAM Dolní Rožínka.


Výsledky dokončované etapy geologického průzkumu jednoznačně určily vhodnost zkoumaných geologických struktur k realizaci tohoto projektu. Dne 4. 9. 2014 byla podepsána smlouva mezi GSCeP, a.s. Praha a DIAMO, státní podnik,o realizaci „Druhé etapy“ geologicko-průzkumných prací pod hloubkovou úrovní 1000 m z dolu Rožná I, která si klade za cíl vymezit prostorově oblast realizace celého projektu kavernového zásobníku plynu. V této „Druhé etapě“ geologicko-průzkumných prací bude vyraženo cca 100 000 m3 průzkumných chodeb, které budou plně využity svojí kapacitou již pro vlastní zásobníkový prostor.


Celý geologický průzkum je zajišťován pracovníky o. z. GEAM Dolní Rožínka státního podniku DIAMO. Dle stanovené konečné kapacity kavernového zásobníku lze předpokládat jeho zprovoznění po roce 2018.Tato akce by měla přinést nejen zvýšení energetické bezpečnosti České republiky, ale i udržení zaměstnanosti v dané oblasti.

 

 

 

 

 

autor, zdroj: http://www.diamo.cz

Tisková zpráva