Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konsolidace obchodních aktivit skupiny Seven Energy vrcholí

3. 8. 2018

 

 

K 1.8. 2018 dochází k avizovanému odštěpení tradingu z jednotlivých společností skupiny Seven Energy do společnosti Sev.en Commodities AG. Nový obchodník tak po několika měsících příprav oficiálně zahajuje svou činnost. S elektřinou, uhlím a emisními povolenkami chce obchodovat na evropské úrovni.

 

Sev.en Commodities AG má sídlo v Lichtenštejnsku, odštěpný závod vznikl v Praze. Ten bude zajišťovat tuzemské obchodní aktivity skupiny a převzal všechny stávající obchodní smlouvy s výjimkou dlouhodobého kontraktu mezi Vršanskou uhelnou a.s. a ČEZ, a.s., která takovou změnu neumožňuje.

 

Všechny dosavadní smlouvy s odběrateli uhlí či elektřiny včetně kontraktu se skupinou ČEZ tak budou i nadále realizovány v České republice. Zde bude také společnost odvádět daně a veškeré povinné odvody, poskytovat dobrovolné dary a podporovat regiony.

 

Sev.en Commodities AG svou transformaci dokončí během podzimu. Potřebné licence a povolení již získala. V červnu byla také přijata za člena Evropské federace obchodníků s energií (EFET).

 

 

 

 

 

zdroj: Severní energetická a.s.