Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poplatky za vydobytý nerost nepřekročí dvojnásobek dnešní hodnoty

5. 11. 2014

 

 

Ministr Jan Mládek: Jsem rád, že ministr Andrej Babiš přijal mé návrhy a navýšení poplatků za vydobytý nerost nepřekročí dvojnásobek dnešní hodnoty

 

Dnes ráno se uskutečnilo jednání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka s ministrem financí Andrejem Babišem. Tématem schůzky, kterou inicioval ministr Jan Mládek, byla potřeba nalézt ekonomicky a sociálně vyvážené nastavení poplatků za vydobytý nerost.


"S panem ministrem jsem podrobně probral problematiku poplatků a shodli jsme se na navýšení poplatků na dvojnásobek oproti roku 2013. Výjimkou z toho jsou poplatky z hlubinné těžby černého uhlí, hlubinné těžby hnědého uhlí a uranu a taktéž ropy a zemního plynu," řekl po jednání mistr průmyslu a obchodu Jan Mládek.


U všech ostatních těžených komodit tedy dojde k navýšení poplatků na dvojnásobek.


"Naše představa je taková, že by toto ustanovení mělo platit pro druhé pololetí příštího roku, tedy
od 1. července roku 2015. V dalších letech by měla být výše poplatků za vydobytý nerost určována vládou formou vládního nařízení. Ministerstvo průmyslu a obchodu připraví v tomto smyslu v krátké době materiál do meziresortního připomínkového řízení a předpokládám, že bychom tento materiál předložili vládě do konce letošního roku. Mým cílem bylo minimalizovat rizika dopadů na zaměstnanost. Proto jsem rád, že pan ministr Andrej Babiš přistoupil na můj návrh a podařilo se nám nalézt skutečně optimální variantu řešení pro všechny zainteresované strany," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 

 

 

autor: František Kotrba

zdroj:MPO