Jdi na obsah Jdi na menu
 


Severní energetická reaguje na havárii v Polsku, na Frýdlantsko dodá i speciálně vyrobený druh uhlí za dostupnou cenu

19. 10. 2016

 

 

Severní energetická v reakci na výpadek dodávek uhlí z Polska připravila mimořádné dodávky tříděných druhů pro spotřebitele na Frýdlantsku a Plzeňsku. Kromě navýšeného množství tzv. ořechu II, který je pro domácí vytápění využíván nejčastěji, připravila i speciální druh tzv. pecku. Severní energetická zvláštními dodávkami pomůže tamním spotřebitelům pokrýt kritický nedostatek paliva na začátku topné sezóny.

 

„Dovážené uhlí z Polska je méně kvalitní, a proto levnější. Typ ořech je dražší, ale podstatně kvalitnější. Lidé tak při správném způsobu topení získají ze stejného množství uhlí více tepla,“ vysvětluje Ondřej Peroutka, obchodní ředitel Severní energetické.

 

Nově připravený druh tzv. pecka je svou velikostí a vlastnostmi velmi podobný uhlí dodávanému z Polska, je ale minimálně o čtvrtinu výhřevnější. Cenově se přitom pohybuje výš řádově jen o desetikoruny. Může být tedy řešením pro seniory i sociálně slabší odběratele. Je ho však k dispozici jen omezené množství.

 

První vagóny s mosteckým uhlím je Severní energetická připravena dodat prostřednictvím svých autorizovaných prodejců během jednoho až dvou dnů. Navíc je schopna pokrýt zájem v ohrožených obcích dlouhodobě. Výpadek dodávek z Polska totiž prodejci odhadují na půl roku až rok.

 

detail_ku_800_m.jpg

Dobývací kombajn  KU-800 (Severní energetická)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj, text, foto: www.sev-en.cz