Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spolek svatá Barbora má novou předsedkyni

25. 9. 2014

 

 

Vážení čtenáři,

 

dovolte mi, abych Vás pozdravila jako nová předsedkyně Spolku svatá Barbora. Převzít tuto roli po Vláďovi Sobolovi by bylo velmi složité pro kohokoliv, protože právě on byl po dlouhou dobu tím, kdo z tohoto spolku (dříve sdružení) udělal „NAŠÍ BARBORKU“ a kdo v ní zanechal velmi výrazný otisk a stovky hodin svého času.


Ale život nám někdy připravuje cestičky hodně klikaté, a protože Vláďa se již před rokem rozhodl nemcova.jpgopustit OKD a vydal se jinou cestou, bylo třeba najít někoho, kdo by ho měl odvahu nahradit.

Když jsem byla poprvé oslovena s návrhem na vedení výboru Barborky, zaskočilo mě to. Ale zároveň i potěšilo. Beru totiž tuto nabídku jako velkou čest a zároveň jako výzvu pro mě dělat něco nesmírně pozitivního a smysluplného pro lidi, s nimiž si osud ošklivě zahrál.

Ve výboru Barborky působím již dva roky a v OKD pracuji 21 let. Šachta je pro mě opravdu srdeční záležitost. Proto mě těší, že mohu aspoň nějakým způsobem pomáhat lidem a aspoň trochu jim vynahradit to, že jim šachta vzala nejbližšího člověka.

Velice si vážím práce Vládi Sobola a je mi ctí, že jsem s ním mohla spolupracovat. Ubezpečuji Vás, že budu pokračovat společně s celým výborem v myšlence Barborky. Tedy v tom, abychom všem dětem dopřáli finanční pomoc při vzdělávání a rozvíjení jejich talentů. Aby byly zajištěné odpovídající finance do budoucna. Aby i děti, které jsou dnes ještě ve školce, měly jistotu, že než se postaví na vlastní nohy, tak tady stále bude Barborka, která jim bude pomáhat.

Děkuji celému výboru Barborky za důvěru, kterou mi dali. Vážím si jejich obětavé práce a srdíčka na pravém místě, protože bez nich by Barborka nemohla fungovat. Určitě nás nečekají v nejbližší době žádné převratné změny, vše bude fungovat, jak jsou děti a maminky zvyklé, a nad dalšími vylepšeními a nápady budeme diskutovat společně.


Teď se už můžou těšit na podzimní víkendový pobyt v Ostružné a na prosincové Barboradování. A věřím, že nejen já a celý výbor, ale my všichni společně s Vámi, budeme dělat vše pro spokojenost dětí a maminek.

 

Monika Němcová