Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tradiční setkání dětí, maminek a přátel Barborky – BarboRadování 2016

6. 12. 2016

 

 

V neděli 4.prosince se v Obecním domě Družba Karviná konalo tradiční BarboRadování, setkaní dětí, maminek a přátel Spolku svaté Barbory, který už od roku 2004 finančně podporuje hornické sirotky.

 

V současnosti se Barborka stará o 60 dětí. Nejmladšímu je 1 rok a vysokoškoláků je nyní 15. Děti postupně Barborku opouštějí, jakmile dokončí své vzdělání a mohou se již o sebe postarat samy. Stále platí, že většina příspěvků připadá na vzdělání a volnočasové aktivity děti. V roce 2016 se mimo to pro děti a maminky zorganizovaly dvě velké společné akce, a to Den dětí v Liščím mlýně ve Frenštátu a nyní BarboRadování.

 Na BarboRadování se přišli podívat i zástupci největších sponzorů, jako např. ředitelka Nadace OKD , která pravidelně Barborce poskytuje Grant ve výši až půl milionů korun, paní Karolína Preisingerová, regionální ředitelka Eurestu, který dětem na BarboRadování zajišťuje bohaté občerstvení, paní Michaela Adamcová, ředitelka MěDK Karviná, který poskytuje Barborce výhodný pronájem Obecního domu Družba. Dále se BarboRadování zúčastnili také zástupci členů spolku, jejichž členské příspěvky jsou významnou položkou v každoročním rozpočtu, a to zejména OKD,a.s. které Barborce přispívá přes 400 tisíc korun ročně.

 Pro děti byl připravený bohatý program – malování na tvář, vystoupení klaunů s balonky a pak přišel i Mikuláš, který měl pro každé dítě malý dáreček ☺.

 Letošní rok bude pro Barborku trochu smutný, protože se nekonají tradiční šachťáky, kde se vždy na Barborku vybral opravdu nemalý dar.

 Ale také poprvé jsou letos umístěny na jednotlivých šachtách pokladničky pro veřejnou sbírku, kde každý, kdo má chuť, může na Barborku přispět.

 

dsc_2001.jpg

 

dsc_2017.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj, foto: Spolek svatá Barbora