Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změny ve vedení Sokolovské uhelné

13. 10. 2014

 

 

uaz.pngVedení společnosti opustil Zdeněk Bučko, pověřený vedením technického úseku. Zeštíhlení představenstva souvisí s restrukturalizací společnosti i s postupným snižováním nákladů.

 


Na čtyři členy se zúžilo představenstvo Sokolovské uhelné. Vedení firmy opustil Zdeněk Bučko, pověřený vedením technického úseku. Ten odešel po padesáti letech práce pro společnost do penze a jeho pravomoci převzali ostatní členové představenstva. Od počátku října pak byl zrušen i samotný technický úsek.


„Je to jeden z dlouhodobě plánovaných kroků směřující k redukci nákladů ve společnosti," potvrdil Jiří Pöpperl, předseda představenstva Sokolovské uhelné s tím, že podobně se firma snaží snižovat náklady na řízení i v ostatních správních oblastech. Dosavadní činnost vedení technického úseku pak převzaly úseky předsedy představenstva, výrobní, ekonomický a personální.


„Nicméně s panem Bučkem chceme spolupracovat i nadále," říká Pöpperl, podle kterého tento dlouholetý odborník bude v nadcházejících měsících působit ve firmě na část úvazku jako specialista a i nadále zůstane ve funkci jednatele dceřiných firem SUAS - skládková a SUAS - sanační.


Zdeněk Bučko patří mezi služebně nejstarší pracovníky Sokolovské uhelné. Do firmy nastoupil už v roce 1964, kdy začal v Záluží u Mostu studovat chemii pro Palivový kombinát Vřesová. V pozdějších letech se postupně vypracoval od mistra až do pozice vedoucího podnikové Divize Energetika. V 90. letech se také významnou měrou podílel na přípravách výstavby paroplynové elektrárny ve Vřesové. Od roku 2012 působil jako člen představenstva Sokolovské uhelné pověřený vedením technického úseku.

 

 

 

 

 

zdroj:http://www.suas.cz/