OKD, a.s. opět získala prestižní ocenění Zlatý Permon za bezpečnost práce
V úterý 23. června 2026 se v hornickém muzeu Landek v Ostravě uskutečnilo slavnostní předání ocenění Zlatý Permon za uplynulý kalendářní rok. V kategorii subjektů s více než 500 zaměstnanci si toto prestižní ocenění za vynikající výsledky v oblasti bezpečnosti práce převzala společnost OKD, a.s.
Zlatý Permon, který uděluje Český báňský úřad společně s odborovými svazy, je nejvyšším uznáním v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v báňském průmyslu. Jeho udělení je podmíněno splněním velmi přísných kritérií, mezi které patří zejména nízký počet pracovních úrazů a mimořádných událostí.
Putovní sošku Zlatého Permona převzal z rukou zástupce předsedy ČBÚ Ing. Radima Mžyka Ing. David Hájek a Ing. Karel Blahut.
Za odbory se slavnostního předání zúčastnili předseda Odborového svazu PHGN Rostislav Palička a předseda Odborového svazu Stavba ČR Pavel Zítko, předseda Sdružení hornických odborů Jiří Waloszek a Štefan Pintér, předseda odborů Dolu ČSM.




Foto: OKD a.s.
red
