Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hygienici ve spolupráci s OKD začali testovat na koronavirus stovky zaměstnanců

18. 5. 2020

 

 

Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí v Ostravě dnes OKD spustilo testování zaměstnanců Dolu Darkov a úpravny Darkov. Jedná se o další z řady protiepidemických opatření, které už společnost přijala v březnu.


Během rána se podařilo otestovat téměř 500 zaměstnanců, další stovky testů hygienici provedou u vybraných zaměstnanců během dne.
„V současné chvíli máme 21 pozitivně testovaných zaměstnanců, jeden z nich už je zdravý, 61 lidí je v karanténě. Jsme velmi rádi, že žádný ze zaměstnanců nemá závažný průběh nemoci, který by vyžadoval hospitalizaci. Provoz Dolu Darkov funguje beze změn a stále platí, že dodržujeme nastavená opatření tak, abychom zamezili šíření nákazy.“
Řekl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.


Pro Důl Darkov platí nejpřísnější opatření. Hned při vstupu si musí každý pracovník vydezinfikovat ruce a projít před termokamerou. Společnost zajistila pro všechny zaměstnance dezinfekční prostředky a roušky. Pro důlní pracovníky pak platí povinnost nosit respirátory, rukavice a ochranné brýle. Také mají možnost si vyzvednout vlhčené dezinfekční ubrousky. Třikrát denně probíhá dezinfekce společných prostor, šaten, výdejen a dalších míst. Na všech dolech probíhá také každodenní dezinfekce dopravních nádob a také vozů po dopravu zaměstnanců. Vedení společnosti pravidelně konzultuje vývoj situace se zástupci Sdružení hornických odborů, jejichž zástupce se každodenně účastní krizového štábu.


„Generálem je v této situaci Krajská hygienická stanice v Ostravě a odbory jsou v této situaci jen pěšáci, kteří pouze dávají podněty od zaměstnanců a samozřejmě bdíme nad bezpečnosti našich lidí,“ dodal předseda Sdružení hornických odborů Rostislav Palička.

 

 

du--l-darkov.jpeg

Důl Darkov

 

 

 

 

 

 

Zdroj: OKD (TZ)

Foto: ivz