Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner prohlásil memorandum o lithiu za neplatné

2. 3. 2018

 

 

Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner dnes informoval zástupce společnosti European Metals Holdings o výslovném vypovězení memoranda o lithiu ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu. Učinil tak Prohlášením o neplatnosti memoranda, které dnes odeslal australské straně.


„Tímto krokem chci definitivně ukončit nejrůznější dezinterpretace a spekulace, které se objevily v médiích a u některých opozičních politiků. Ochrana nerostného bohatství České republiky a jeho co nejefektivnější těžba a zpracování s maximální výnosností pro stát je nejen mou prioritou, ale i prioritou celé vlády,“ říká ministr Hüner.


Ministerstvo průmyslu a obchodu memorandum vnímalo vždy pouze jako obecné prohlášení bez jakýchkoli současných nebo budoucích právních závazků k České republice. „Chtěl jsem se chovat korektně a najít oboustranné řešení, které by celou kauzu podezřelého Memoranda o Lithiu uzavřelo. Bohužel ze strany společnosti European Metals Holding nebyly, i přes deklarovaný příslib, podniknuty adekvátní kroky k vyřešení situace, zdůrazňuje ministr Hüner a dodává: „Má trpělivost není nekonečná. European Metals Holding ve stanovené lhůtě nereagovala. Rozhodl jsem se tedy přistoupit k jedinému možnému kroku, a to prohlásit Memorandum za neplatné.

 

 

 

 

 

 

zdroj: MPO