Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novým předsedou představenstva společnosti OKD, a.s. se stal Michal Heřman

16. 5. 2019

 

 

Představenstvo společnosti OKD na návrh jediného akcionáře, společnosti PRISKO, na svém včerejším jednání zvolilo do čela statutárního orgánu těžařské firmy nového výkonného ředitele Michala Heřmana. Pro ředitelskou funkci byl vybrán na základě výběrového řízení, z něhož vzešel jako nejvhodnější kandidát. Žádost o souhlas s jeho zvolením šéfem představenstva OKD pak následně svému vlastníkovi - tedy ministerstvu financí - předložila společnost Prisko. Ing. Heřman v obou funkcích oficiálně od 15. května 2019 nahradil předchozího předsedu představenstva a výkonného ředitele Boleslava Kowalczyka, který z OKD odešel na konci února.  


„Mým úkolem v OKD bude zajistit bezpečné a ekonomicky rentabilní fungování společnosti a naplňovat strategii odsouhlasenou akcionářem. Jedním z mých prvních kroků tak bude celková analýza hospodaření s výhledem na příští roky a zejména s ohledem na předpokládaný vývoj cen uhlí a geologické podmínky v OKD. Zajištění a udržení bezpečnosti těžby a sociálního smíru bude rovněž patřit také mezi mé hlavní priority,“ uvedl v reakci Michal Heřman. 


Ing. Michal Heřman, MBA je zkušený manažer a odborník v oblasti finančního řízení a restrukturalizace. Před lednovým nástupem do představenstva Českých drah vedl šest let polskou těžební společnost PG Silesia. V minulosti působil také v představenstvech a managementech významných soukromých i státních firem, například v Komerční bance, Eurotelu Praha či v Českém Telecomu.

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: OKD, a.s.