Jdi na obsah Jdi na menu
 


Premiér Sobotka řešil v Moravskoslezském kraji situaci v OKD

1. 6. 2016

 

 

Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v úterý 31. května 2016 v rámci pravidelných pracovních cest do regionů Moravskoslezský kraj. Hlavními tématy jednání byla aktuální situace v OKD, zdravotnictví a zaměstnanost.

Premiér zahájil návštěvu kraje ve Frýdku-Místku, kde jednal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem se zástupci krajské a místní samosprávy, zástupci odborových organizací OKD a horníků o aktuální situaci ve společnosti OKD.

„Vláda má zájem na tom, aby úpadek OKD měl co nejmenší negativní sociální dopady pro Moravskoslezský kraj. Stojíme o to, aby se OKD udrželo i v průběhu úpadku v provozu a aby byl průběh těžby rozložen do několikaletého období a nedošlo tady k sociálnímu nárazu, se kterým bychom se v regionu nedokázali vyrovnat. Jsem rád, že začínají nabíhat jednotlivé kroky a opatření schválené vládou, které se snaží situaci řešit. Zítra je první den, kdy začíná platit rozhodnutí vlády o sociálním příspěvku, ten bude připraven pro eventuálně propuštěné zaměstnance OKD. V tuto chvíli netrpělivě čekáme na rozhodnutí Senátu, který posuzuje zákon, který by měl zaručit pro horníky z hlubinných dolů odchod do důchodu až o 7 let dříve. Na MPSV pokračují aktivní kroky týkající se vytváření nových pracovních míst, jednáme se zaměstnavateli v MSK, tak abychom měli připravená nová pracovní místa, aby byly připraveny rekvalifikační kurzy,“ řekl předseda vlády Sobotka po jednání.

 

dsc_0993.jpg

Tisková konference po setkání s odbory

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: vlada.cz

foto:ivz