Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smlouva mezi státem a OKD/NWR získává konkrétní parametry

16. 4. 2014

 

 

Další kolo jednání mezi zástupci státu a společnosti OKD/NWR o Dole Paskov se včera uskutečnilo na Ministerstvu průmyslu a obchodu v Praze.
"Vyjasnili jsme si především parametry budoucí smlouvy mezi státem a OKD/NWR ohledně podmínek podpory zaměstnanosti na černouhelném Dole Paskov do konce roku 2017," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který dnešní jednání za představitele českého státu ve svém úřadu řídil.
Jak ministr Mládek zdůraznil, "pro český stát jsou mimořádně důležité termínové jistoty v souvislosti se sociálním programem pro horníky, kteří přijdou v důsledku útlumu na Dole Paskově o práci".
Zástupci těžební firmy OKD a jejích vlastníků, společnosti NWR, upozornili mj., že dle jejich názoru pokračování těžby závisí na rizicích velkého výkyvu cen koksovatelného uhlí na světových trzích.
"Máme ambici, aby jednání o parametrech útlumu těžby na Dole Paskov pro omezení sociálních dopadů na horníky pokročila tak, že finální verzi smlouvy mezi státem a OKD/NWR bude moci schválit česká vláda na svém řádném zasedání 28. dubna," upřesnil na závěr jednání ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
Další jednání mezi zástupci státu a společnostmi OKD/NWR budou na Ministerstvu průmyslu a obchodu pokračovat ve čtvrtek 17. dubna.

 

Autor: František Kotrba tiskový mluvčí
zdroj:www.mpo.cz