Jdi na obsah Jdi na menu
 


SUAS: Podpis smlouvy k výstavbě polygonu BMW

20. 4. 2020

 

Byla podepsána smlouva mezi BMW Group Mobility Development Center s.r.o. a společností Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., o procesu vedoucím k odkoupení pozemků pro BMW Group vývojové centrum a dalších aspektech vzájemné spolupráce. Smlouvu za BMW Group MDC podepsali jednatelé Roland Krause a Dr. Ing. Helwig Lehmann a za Sokolovskou uhelnou, a.s., Ing. Zbyšek Klapka, předseda představenstva, a Ing. Jiří Pöpperl, člen představenstva. Od podepsání smlouvy až do zprovoznění nového vývojového centra plánovaného na rok 2022 je bude mít BMW Group Mobility Development Center s.r.o. od společnosti Sokolovská uhelná, a.s., dlouhodobě pronajaté. 

 

„BMW Group vývojové centrum hraje důležitou roli při transformaci BMW Group na technologickou společnost. Podpis je dalším krokem k budoucí mobilitě, která bude vyvinuta a odzkoušena v nové lokalitě poblíž Sokolova. Děkujeme společnosti Sokolovská uhelná za velmi konstruktivní a efektivní spolupráci,“ řekl Helwig Lehmann, zodpovědný za výstavbu projektu.

Jedná se o poslední nezbytný přípravný krok před chystaným zahájením stavby, který navazuje na již provedené přípravné práce. Obě strany se domluvily i na spolupráci v dalších oblastech. Jde také o další významný krok nejen pro revitalizaci rozsáhlé oblasti mezi obcemi Dolní Nivy, Lomnice a Vintířov, kde nové vývojové centrum vznikne, ale také pro celý Karlovarský kraj. BMW Group má za cíl být v regionu dobrým sousedem a být aktivní v oblastech sportu, kulturních a společenských akcí, stejně tak jako v oblasti vzdělávání.

„Podepsání smlouvy s BMW Group, na jejímž základě se začne budovat centrum pro vývoj a testování budoucích technologií, je důležitým krokem pro naši společnost a současně i pro budoucnost našeho regionu,“ řekl předseda představenstva společnosti Sokolovská uhelná, Zbyšek Klapka. „V BMW Group jsme získali důležitého partnera pro náš region.“

Nové vývojové centrum má pro daný region značný význam. Poskytne práci několika stovkám zaměstnanců a přispěje také k podstatnému zvýšení prestiže daného regionu. Nové vývojové místo bude sestávat z komplexu testovacích okruhů, které budou použity pro vývoj a testování budoucích technologií. 

Hlavními částmi budou různé dráhy, venkovské silnice a simulace města. Celkem bude k dispozici 16 různých zkušebních drah o celkové délce přes 100 kilometrů. Na území s rozlohou přibližně 650 hektarů vzniknou také administrativní a provozní budovy, dílny, sklady a další infrastruktura potřebná pro provoz centra a provádění testů a zkoušek.

 

automotive-1838744_1920.jpg

ilustrační foto (pixabay)

 

 

 

 

 

Zdroj: Sokolovská uhelná