Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vláda na svém zasedání schválila podporu českým podnikatelům

13. 9. 2016

 

 

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na včerejší schůzi vlády prosadil podporu českým podnikatelům, kteří budou moci z prostředků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost získat investice na svůj další rozvoj.


Cílem programu Rizikový kapitál je podpora přístupu malých a středních podniků k rizikovému financování v raných fázích jejich rozvoje (tzv. seed kapitál a start—up kapitál). Podpora přinese zvýšení inovačního potenciálu podnikatelského sektoru, účinnější využívání financování začínajících firem i rozvoj nových návratných forem podpory podnikání za účasti soukromého sektoru. V programu je alokováno celkem 53 mil. euro ze zdrojů evropských strukturálních a investičních fondů, v rámci investic konečných příjemců by se však měl vždy podílet rovněž soukromý kapitál. Celková výše investic jednomu příjemci podpory nepřevýší 370 mil. Kč.


První projekty start—upů se budou moci o podporu ucházet v průběhu roku 2017. Hodnotit se bude především tržní potenciál podnikatelských projektů.

 

 

 

 

 

 

zdroj: MPO