Jdi na obsah Jdi na menu
 


Největší pracovní veletrh Profesia Days odstartuje v Letňanech

19. 10. 2017

 

 

Podzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který startuje příští týden, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

 

„V době, kdy má Česká republika historicky nejnižší nezaměstnanost, roste tlak na zaměstnavatele, aby vytvářeli lepší pracovní podmínky. Veletrh je pro ně příležitostí nabídnout lidem lepší práci. Také MPSV se zde chce prezentovat jako zaměstnavatel, který nabízí stabilní a perspektivní zaměstnání ve státní správě,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Ministerstvo práce prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost financuje řadu projektů, jejichž cílem je zvýšit zaměstnanost a odstranit bariéry na trhu práce. Návštěvníkům tak budou k dispozici i informace o možnostech získání dotace z tohoto programu. Zájemci mohou s odborníky konzultovat své životopisy, zúčastnit se praktických workshopů nebo přednášek zaměřených na osobní rozvoj, rozjezd podnikání a mnoho dalšího.

Na místě budou i zástupci Úřadu práce ČR a Evropských služeb zaměstnanosti (EURES ČR). Obracet se na ně mohou jak zaměstnavatelé, kteří hledají vhodné kandidáty ze zahraničí, tak i ti, kteří práci či stáž hledají nebo třeba uvažují o změně. Velkým přínosem pro účastníky veletrhu budou zahraniční poradci sítě EURES z Německa, Rakouska, Lotyšska, Itálie a Polska. Jejich hlavním cílem je nejen navázat spolupráci a podporu zaměstnavatelů v České republice, ale také nabídnout účastníkům veletrhu formou individuálních konzultací informace o životních a pracovních podmínkách v dané zemi.

„Mezinárodní veletrhy práce nabízejí příležitost k neformálnímu setkání zájemců o práci v zahraničí a zaměstnavatelů. Práce v zahraničí je zkušeností, kterou člověk může zúročit po návratu do ČR a obohatit tak nejen svůj osobní, ale hlavně profesní život. Bonusem pak je prohloubení nebo získání znalosti cizího jazyka,“ řekla generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

„Česká správa sociálního zabezpečení se tentokrát představí v roli velkého a stabilního zaměstnavatele, který zájemcům s praxí i z řad absolventů nabídne perspektivní zaměstnání – od administrativních či úzce specializovaných odborných pozic přes právníky, IT odborníky a systémové inženýry po lékaře. Chybět nebudou ani odborníci na důchody, aby návštěvníkům veletrhu poskytli konzultaci k jejich budoucím důchodovým záležitostem,“ sdělil zastupující ředitel ČSSZ Petr Hejduk.

Veletrh se koná ve dnech 25. a 26. října, vstup je zdarma. Loni ho navštívilo přes 11 tisíc lidí, z nichž více než třetina byla nezaměstnaných, necelá třetina pracujících a zbytek tvořili studenti nebo absolventi.

 

 

 

 
zdroj: MPSV