Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příjem žádostí o dotace pro vlastníky bytových domů startuje už dnes

19. 9. 2023

 

Dnes 19. září 2023 v 10.00 hod. otevře Státní fond životního prostředí ČR příjem žádostí o dotační podporu pro majitele bytových domů – fyzické i právnické osoby, SVJ a bytová družstva, obce a veřejnou správu, příspěvkové a obecně prospěšné organizace, nadace, školy a další subjekty.


Zájemci mohou žádat o investiční podporu na renovace bytových domů, zahrnující zateplení, výměnu oken a zdroje vytápění, obnovitelné zdroje energie, opatření zlepšující hospodaření s vodou, zelené střechy i dobíjecí stanice pro elektromobily.

Výše dotace může dosáhnout až 50 % vynaložených nákladů, v případě obcí, veřejné správy, neziskových organizací a dalších veřejných subjektů může vyšplhat až na 70 %. Bonusové plnění nabídne 20 tisíc korun za každou kombinaci opatření, žadatelům z regionů podporovaných státem bude dotace navýšena o 10 % z celkové částky. SVJ a bytová družstva mohou čerpat finanční prostředky předem, a navíc získají bonus až 150 tisíc korun za každou nízkopříjmovou domácnost a sociální byt.

Příjem žádostí bude probíhat online přes Agendový informační systém Státního fondu životního prostředí ČR. Přehled podporovaných opatření včetně podrobných podmínek, dokumentů a potřebných formulářů najdou zájemci na webu Nová zelená úsporám.

 

s6303979.jpg

ilustrační foto (ivz)

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Státní fond životního prostředí ČR