Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sev.en Energy vstupuje do odvětví těžby metalurgického uhlí

14. 5. 2020

 

 

Společnost Sev.en Energy AG včera oznámila, že získala 17,1% podíl v americkém producentovi metalurgického uhlí Corsa Coal Corp., což znamená vstup skupiny do odvětví těžby metalurgického uhlí pro výrobu železa a oceli.

 

Všechny nakoupené akcie byly získány soukromou transakcí za 0,22 kanadských dolarů na akcii v hotovosti, v celkové hodnotě 3,6 milionu kanadských dolarů. Společnost je listovaná na burze těžebních společností v Torontu.

„V metalurgickém těžebním průmyslu vidíme dlouhodobý potenciál. V současné době sice trpí globálním poklesem vyvolaným pandemií Covid-19, v dlouhodobém horizontu však očekáváme silnou poptávku ze strany ocelářského průmyslu v důsledku pokračující urbanizace na rozvíjejících se trzích. To spolu s nedostatečnými investicemi do rozvoje nových dolů vytváří příznivé prostředí pro globální ceny metalurgického uhlí v následujících letech,“ uvedl výkonný ředitel Sev.en Energy Alan Svoboda, zodpovědný za akvizice a mezinárodní rozvoj skupiny.

Společnost Sev.en Energy v současné době vlastní významná aktiva v oblasti těžby uhlí a výroby energie v České republice, ve Velké Británii a Austrálii.

V České republice je největším soukromým provozovatelem uhelných lomů a konvenčních elektráren s více než 3 500 zaměstnanci.

Sev.en Energy získala v roce 2019 další aktiva na výrobu energie od švýcarské energetické skupiny Alpiq AG. Jednalo se o dvě české uhelné elektrárny a teplárny v Kladně a Zlíně s instalovaným výkonem 588 MWe a 1 342 MWth.

Společnost Sev.en Energy se také dohodla na převzetí největší uhelné elektrárny v České republice s instalovaným výkonem 1 000 MW od českého stávajícího výrobce a distributora elektřiny - ČEZ a.s.

V loňském roce Sev.en Energy získala také 50% podíl v nadnárodní energetické společnosti - InterGen NV. InterGen je jedním z předních nezávislých výrobců elektřiny s plynovými elektrárnami ve Velké Británii a uhelnými elektrárnami a uhelnými doly v Austrálii, s celkovým instalovaným výkonem 3 300 MW a 270 zaměstnanci.

Příjmy skupiny Sev.en Energy v roce 2019 činily společně s očekávanými finančními výsledky společností InterGen a Alpiq CZ (nedávno přejmenovaných na Teplárnu Kladno) 1 377 milionů EUR a EBITDA činila 319 milionů EUR.

 

coal-842468_1920.jpg

ilustrační foto (pixabay)

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Sev.en Energy