Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyhlášení výsledků grantových výzev Nadace OKD 2017

2. 3. 2017

 

 

Nadace OKD zná nové příjemce nadačních příspěvků pro rok 2017. V programu Pro region podpoří 83 projektů a minigrantu Srdcovka 55 projektů.


„V minigrantovém programu Srdcovka jsme letos přijali 66 žádostí, což je o téměř 30 méně než v loňském roce. Musíme však uznat, že to byli žádosti kvalitní a požadované částky byly celkově vyšší než v roce 2016. Máme i pár nových Srdcařů a za to jsme rádi.“ Uvedla administrátorka programu Kateřina Tůmová Blablová.


Projekty podpořené Nadací OKD v programu Pro region jsou zaměřeny především na oblasti sociální pomoci, kulturního rozvoje, volnočasových aktivit pro děti a mládež, ale také na seniorské aktivity a podporu projektů spojených s rozvojem regionu v podporovaných obcích a městech. Ze Srdcovky je podpořeno mnoho sportovních spolků a většina z nich se zabývá především volnočasovými aktivitami pro děti a mládež. Samozřejmě zde mají své místo i spolky zdravotně znevýhodněných lidí a také organizace na ochranu životního prostředí.


Žádosti byly ve většině případů srozumitelné, letos bylo hodně využito možnosti konzultací a díky tomu můžeme říct, že úspěšnost Srdcovky je 85 %.“ Uvádí ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová.


„Program Pro region letos proběhl podle očekávání a přijali jsme 131 žádostí. Překvapili nás někteří noví žadatelé a s nimi i nové a zajímavé projekty. Musíme říci, že mnoho z podpořených organizací jsou našimi pravidelnými žadateli a spousta projektů je podobná těm loňským, ale přesto velmi potřebná.“ říká administrátorka tohoto programu Ladislava Poláková.


Programy Pro region a Srdcovka jsou již tradičními granty Nadace OKD a více informací o těchto programech naleznete také na webových stránkách v sekci granty. V programu Pro Evropu letos nebyli žádné žádosti.

 

Podrobný seznam všech podpořených projektů v rámci programu Srdcovka a Pro region pro rok 2017 naleznete zde: (Srdcovka,  Pro region)

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: Nadace OKD